Objavovanie nových konceptov svetla

Dnes som sa vybral na prieskum nových konceptov svetla. Tak ako pochopenie svetla vo fotografii je kľúčové a neodmysliteľné, tak isto je dôležité aj neustále hľadanie nových spôsobov ako jedinečné a presne zachytiť objekty prostredníctvom svetla. To sa nedá dosiahnuť inak, ako len jednoduchými experimentmi, kde si v kontrolovaných podmienkach ateliéru dokážem Vytvárať rôzne svetelné situácie a všímať si ako svetlo dopadá na dané veci

Vizuálna identita – Dóra Fashion

Jedným zo zadaní bolo tak tiež vytvoriť sadu zaujímavých fotografií pre domovskú stránku Dora fashion. Niečo, čo bude nie len zaujímavé a zároveň bude rýchlo a efektívne komunikovať s užívateľom o tom, čo je aktuálne v ponuke alebo v zľave. Samotné fotografovanie bolo druhoradé. Najdôležitejšie bolo vymyslieť vizuálnu kostru, ktorá bude nosná pre túto značku počas celého jej pôsobenia. Inými slovami, bolo potrebné vytvoriť vizuálnu identitu, ktorou sa bude značka dlhodobo prezentovať.

Fotografovanie kancelárií ABB – Košice

Túto sobotu sme si naplánovali fotografovanie kancelárií ABB Košice v rámci pripravovaného projektu „Rozvojová“. Ide o veľkú administratívnu budovu na ulici Rozvojová 2 v Košiciach, ktorá ponúka firmám na prenajatom svoje priestory, medzi ktoré parí aj firma ABB Košice. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, čo je ale iné na priestoroch ABB Košice je to,

Retuš historickej fotografie zo Ždiaru

Včera som našiel zaujímavý zdroj historických fotografii zo Ždiaru z pred viac ako 60 rokov. Čo ma ale zaujalo najviac, bola jedna fotografia Viliama Přybila, autentického interiéru s ľuďmi v rojoch z roku 1956. Ždiarsky kroj a jeho farby sú veľmi charakteristické pre jeho región čo čiernobiele fotografie ale vypovedať nevedia. Preto mi napadlo vrátiť jej ich pôvodné farby späť. Snažil som sa farby nahradiť podľa toho ako ich sám poznám a podľa predlohy z viacerých zdrojov, ktoré som našiel na webe.

Fotografovanie zamestnancov – Holcim, Košice

Na základe našej predchádzajúcej spolupráce, po viac ako roku ma nova oslovila manažérka kancelárie Holcim v Košiciach. Naposledy som tam fotografoval ich novo zrekonštruované kancelárie ale tento krát bolo zadané trochu iné. Šlo predovšetkým o fotografovanie zamestnancov firmy pre účely ich pripravovanej internetovej stránky.

Fotografovanie produktov – Dóra Fashion

Podobne ako väčšina mojich klientov, aj pani Liszová sa nechala inspirovať jedným z mojich predchádzajúcich projektov. Tento krát šlo ale o fotografovanie produktov pre pripravovaný eshop. Slovo dalo slovo a spoločne sme sa pustili do fotografovania rozsiahlej kolekcie módnych doplnkov, ktorú predáva pod značkou Dora Fashion.